Chilli Stunt Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2026
Accessories
Loading...
THE MOST POPULAR SCOOTER WITH OUR CHILLI RIDER TEAM
The Chilli REAPER is a super all-round entry-level stunt scooter with an unbeatable price/performance ratio. It is extremely robust and yet light enough for all imaginable tricks in the park. This makes it especially popular with our Chilli Rider Team. The REAPER has 110mm wheels as standard. In exchange for an extended brake, it can also be ridden with 120mm wheels.
Hint: The bar should be at belly-button height or only slightly above when standing on the scooter.
Specifications for Stunt Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2026
Features
| Collections | 2024 |
| Gewicht Einzel | 3800 g |
| Bar Material | Strengthened Steel |
| Compression-Typ | Chilli Spider HIC |
| Clamp | 3-Bolt Aluminum |
| Fork type | 6061 Aluminum |
| MODEL NAME | Pro Reaper Grim |
| Raddurchmesser | 110mm |
| Radhärte | 88a |
| kugellager | Abec 9 |
| Farbe | Neochrome |
| Lenkerhöhe | 580 mm |
| Bar Width | 580 mm |
| Deck Breite | 4.5" (11.5 cm) |
| Deck Länge | 19.6" (50 cm) |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Conflict | Image missing |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| Description it-IT | Il monopattino freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 è finalmente disponibile nel nostro negozio di monopattini freestyle completi. Scopri una vasta selezione di marchi.... |
| Description de-CH | Der Freestyle Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 ist endlich in unserem Freestyle Scooter Complete Shop erhältlich. Entdecken Sie eine große Auswahl an Marken. |
| productTitle-it_IT | Monopattino Freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| webcatchline-it_IT | Monopattino Freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| webcatchline-fr_CH | Trottinette Freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| Product Title fr-CH | Trottinette Freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| Product Title de-CH | Freestyle-Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| Description fr-CH | La trottinette freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 est enfin disponible dans notre boutique de trottinettes freestyle complètes. Découvrez une large sélection de marques. |
| Webcatchline de-CH | Freestyle Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
Specifications for Stunt Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2026
| Collections | 2024 |
| Gewicht Einzel | 3800 g |
| Bar Material | Strengthened Steel |
| Compression-Typ | Chilli Spider HIC |
| Clamp | 3-Bolt Aluminum |
| Fork type | 6061 Aluminum |
| MODEL NAME | Pro Reaper Grim |
| Raddurchmesser | 110mm |
| Radhärte | 88a |
| kugellager | Abec 9 |
| Farbe | Neochrome |
| Lenkerhöhe | 580 mm |
| Bar Width | 580 mm |
| Deck Breite | 4.5" (11.5 cm) |
| Deck Länge | 19.6" (50 cm) |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Conflict | Image missing |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| Description it-IT | Il monopattino freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 è finalmente disponibile nel nostro negozio di monopattini freestyle completi. Scopri una vasta selezione di marchi.... |
| Description de-CH | Der Freestyle Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 ist endlich in unserem Freestyle Scooter Complete Shop erhältlich. Entdecken Sie eine große Auswahl an Marken. |
| productTitle-it_IT | Monopattino Freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| webcatchline-it_IT | Monopattino Freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| webcatchline-fr_CH | Trottinette Freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| Product Title fr-CH | Trottinette Freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| Product Title de-CH | Freestyle-Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
| Description fr-CH | La trottinette freestyle Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 est enfin disponible dans notre boutique de trottinettes freestyle complètes. Découvrez une large sélection de marques. |
| Webcatchline de-CH | Freestyle Scooter Chilli Pro Reaper Grim Neochrome 2024 |
THE MOST POPULAR SCOOTER WITH OUR CHILLI RIDER TEAM
The Chilli REAPER is a super all-round entry-level stunt scooter with an unbeatable price/performance ratio. It is extremely robust and yet light enough for all imaginable tricks in the park. This makes it especially popular with our Chilli Rider Team. The REAPER has 110mm wheels as standard. In exchange for an extended brake, it can also be ridden with 120mm wheels.
Hint: The bar should be at belly-button height or only slightly above when standing on the scooter.
Spezifikationen
| 2 - Variation - Color | Grim Neochrome |
| Stichwörter | |
|---|---|
| Stichwörter |
Image Cleaned - radwan - 14.11.2024
|
To install this Web App in your iPhone/iPad press
and then Add to Home Screen.